وضعیت بحرانی بیت کوین

بیت کوین در وضعیت بحرانی قرار گرفته است، اما نقاط قوت بنیادی آن هنوز برقرار است.رخی افراد معتقدند که با توجه به سه دلیل، احتمال سقوط قیمت بیت کوین به 35 هزار دلار وجود دارد. اما باید توجه داشت که این تغییرات قیمت تأثیری روی جایگاه بیت کوین به عنوان یک دارایی ذخیره ارزش نخواهد داشت.

به تازگی آرتور هیز، در خرید قراردادهای آپشن با قیمت توافقی 35 هزار دلار و تاریخ انقضای 29 مارس، به نظر می‌رسد که او انتظار دارد قیمت بیت کوین به زیر 40 هزار دلار برسد. پیش‌بینی او براساس تحلیل تکنیکال است که نشانگر تقلای بیت کوین است و نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال قصد دارد در سطوح مقاومت بحرانی بالا پا بگذارد.

با اینحال، باید توجه داشت که بازار بیت کوین به طور معمول پر از تغییرات و نوسانات است و خبرهایی ممکن است تأثیری روی قیمت آن داشته باشند. همچنین، بیت کوین هنوز به عنوان یک دارایی ذخیره ارزش شناخته شده است و جایگاه قوی خود را در بازار حفظ کرده است.

دلیل اول: اشباع خرید 

اشباع خرید بیت کوین
اشباع خرید بیت کوین

بلافاصله پس از رأی دادگاه استیناف در ماه اوت (مرداد) گذشته، صنعت ارزهای دیجیتال در حالت هیجانی قرار گرفت. در آن زمان، شرکت سود گری‌اسکیل ادعا کرده بود که تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در رد درخواست تبدیل صندوق بیت کوین تراست به یک ETF اسپات، بدون پایه و بنیاد نبوده و بی قاعده بود. در پی این ادعا، قاضی به این رگولاتور دستور داد که با حسن نیت بیشتری، بررسی و تصویب یا رد درخواست ETF را ارزیابی کند. این حکم باعث افزایش قیمت بیت کوین در ماه اکتبر (مهر) شد.

منتشر شدن خبرهای هفتگی درباره پیشرفت فرآیند بررسی بیش از ده متقاضی عرضه ETF‌های اسپات، باعث افزایش قیمت بیت کوین شد. در مدت کوتاهی، میانگین نرخ مبادله بیت کوین تقریباً ۸۰ درصد افزایش یافت و از ۲۵٬۸۱۱ دلار در ماه سپتامبر (شهریور) به ۴۶٬۶۷۰ دلار در ۱۰ ژانویه (دی ماه) رسید.

نرخ بازگشت سالانه سرمایه بیت کوین به بیش از ۲۰۰ درصد رسید و همانطور که جی‌پی مورگان پیش‌بینی کرده بود، قیمت بودار می‌شد و اصلاح خواهد کرد. این تحولات نشان می‌دهند که صنعت ارزهای دیجیتال همچنان در حال رشد است و علاقه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است.

دلیل دوم: کسب سود توسط معامله گر های کوتاه مدت 

بعد از صدور رأی دادگاه استیناف در ماه اوت (مرداد) گذشته، صنعت ارزهای دیجیتال در حالت هیجان قرار گرفت. در آن زمان، شرکت سود گری‌اسکیل ادعا کرد که تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در رد درخواست تبدیل صندوق بیت کوین تراست به یک ETF اسپات، به صورت خودسرانه و بی‌قاعده بوده است.

به عنوان پاسخ به این ادعا، قاضی دستور داد که به رگولاتور با حسن نیت بیشتری اجازه داده شود تا درخواست ETF را بازبینی کند و تصویب یا رد کند. این حکم باعث افزایش قیمت بیت کوین در ماه اکتبر (مهر) شد.

هر هفته، اخبار جدید درباره پیشرفت های صورت گرفته در بررسی درخواست های بیش از ده متقاضی برای ارائه ETF های اسپات منتشر می شدند و این باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است. در مدت کوتاهی، میانگین نرخ مبادله بیت کوین تقریباً ۸۰ درصد افزایش یافت و از ۲۵٬۸۱۱ دلار در ماه سپتامبر (شهریور) به ۴۶٬۶۷۰ دلار در تاریخ ۱۰ ژانویه (دی ماه) رسید.

نرخ بازگشت سالانه سرمایه در بیت کوین به بیش از ۲۰۰ درصد رسید و به طوری که پیش تر توسط جی‌پی مورگان پیش‌بینی شده بود، قیمت بیت کوین در حال کاهش بود و اصلاح خواهد کرد. این تحولات نشان می دهد که صنعت ارزهای دیجیتال همچنان در حال رشد است و جذابیت بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.

دلیل سوم : دشواری اقتصاد 

شان فارل، رئیس بخش استرژی دارایی دیجیتال در شرکت “فاندستارت گلوبال”، در یادداشت خود اشاره کرده است که در طی دو هفته گذشته، قیمت بیت کوین با تشدید شرایط اقتصادی به چالش کشیده شده است. این تشدید شرایط ناشی از افزایش نرخ‌ها و تقویت دلار در اقتصاد کلان بوده است.

تحلیلگران صرافی بیت‌فینکس همچنین در تحلیل خود اعلام کرده‌اند که در ژانویه (دی) قیمت بیت کوین کاهش یافته است، به دلیل حکمفرمایی احساسات منفی در بازار. آن‌ها انتظار دارند که در صورت ادامه اصلاح قیمت، سطوح حمایت کلیدی بعدی در حدود ۳۸٬۰۰۰ دلار و ۳۶٬۰۰۰ دلار قرار خواهند گرفت. با این حال، افزایش ۵ درصدی در قیمت در روز جمعه ممکن است نشانه‌ای از بهبود روند باشد. در زمان نگارش این گزارش، قیمت بیت کوین در حدود ۴۲٬۰۹۰ دلار در حال نوسان است.

به این ترتیب، صورت اصلی یادداشت شان فارل و تحلیل تحلیلگران صرافی بیت‌فینکس در مورد تغییر قیمت بیت کوین و پیش بینی های آینده آن بود.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *