واریز و برداشت در صرافی کوکوین

در تاریخ ۲۸ ژوئن (۷ تیر)، صرافی کوکوین (KuCoin) به منظور افزایش تطابق با مقررات جهانی مبارزه با پولشویی، به طور رسمی الزام به احراز هویت (KYC) از کاربران خود اعلام کرد. این صرافی به کاربران خود حدود ۲ هفته زمان داده است تا از تمامی امکانات آن بهره‌مند شوند. به دلیل شرایط تحریمی که برای کاربران ایرانی وجود دارد، امکان ارائه مدارک هویتی و تکمیل احراز هویت وجود ندارد، بنابراین انتقال دارایی‌ها از کوکوین باید با روش‌های دیگر انجام شود.

مهلت انجام احراز هویت در صرافی KuCoin

مهلت انجام احراز هویت در صرافی KuCoin

از ۱۵ جولای ۲۰۲۳ (۲۴ تیر ۱۴۰۲) به بعد، همه کاربران جدید صرافی کوکوین (KuCoin) مجبور به انجام احراز هویت (KYC) خواهند بود. کاربرانی که پس از این تاریخ در این صرافی ثبت نام کنند، باید از احراز هویت بگذرند تا به مجموعه محصولات و خدمات KuCoin دسترسی داشته باشند.

همچنین، کاربرانی که قبل از ۱۵ جولای ۲۰۲۳ ثبت نام کرده‌اند، برای دسترسی به برخی از خدمات این پلتفرم باید فرآیند KYC را تکمیل کنند. این کاربران قادر به واریز دارایی‌های جدید نخواهند بود، اما همچنان می‌توانند از امکاناتی مانند سفارش‌های فروش معاملات اسپات، معاملات بدون اهرم فیوچرز و مارجین استفاده کنند. سایر خدماتی که برای این کاربران قابل دسترسی است عبارتند از نقد کردن و برداشت دارایی‌ها از بخش استیکینگ (staking)، بخش وام‌دهی (lending hub)، بخش KuCoin Earn و همچنین برداشت دارایی‌های معامله شده در صرافی.

بیشتر بخوانید  بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه

نحوه واریز دارایی در وب سایت KuCoin

  1. وارد وب‌سایت Kucoin.com شوید و در گوشه سمت راست بالا، بر روی “Login” کلیک کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید.
  2. در بخش “Assets” در گوشه سمت راست بالا، “Funding Account” (حساب اصلی) را انتخاب کنید.
  3. در بخش “Overview” در گوشه سمت چپ، می‌توانید به انواع حساب‌های موجود در KuCoin دسترسی پیدا کنید. همچنین، نحوه دسترسی به گزینه‌های مختلف در تصویر نشان داده شده است.
  4. اگر برای اولین بار واریز انجام می‌دهید، ابتدا باید آدرس کیف پول دارایی مورد نظرتان را فعال کنید. برای انجام این کار، بروی گزینه “Deposit” کلیک کرده و “Deposit Crypto” را انتخاب کنید. سپس دارایی مورد نظر و شبکه انتقال را انتخاب کنید تا آدرس کیف پول شما نمایش داده شود.
  5. آدرس کیف پول را کپی کرده و آن را در کیف پول یا صرافی که قصد دارید از آن برداشت کنید، پیست کنید. پس از تایید و گذشت مدت زمان مورد نیاز، واریز به حساب KuCoin شما انجام خواهد شد.

نحوه واریز دارایی در اپلیکیشن کوکوین

نحوه واریز دارایی در اپلیکیشن کوکوین

1. وارد اپلیکیشن شوید و در گوشه سمت چپ بالا، برروی “Login” کلیک کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید.

2. در قسمت “Assets” در پایین گوشه سمت راست، را انتخاب کنید.

3. بر روی “Deposit” کلیک کرده و دارایی مورد نظر و شبکه انتقال را انتخاب کنید تا آدرس کیف پولتان به شما نمایش داده شود. این آدرس را کپی کرده و از آن برای برداشت دارایی در کیف پول یا صرافی مورد نظرتان استفاده کنید. پس از تایید و گذشت مدت زمان مورد نیاز، واریز به حساب KuCoin انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید  آموزش خرید تتر با ویزا کارت

برای انجام معامله با این دارایی، باید یک انتقال (Transfer) به حساب “Trading Account” (برای معاملات اسپات) یا “Futures Account” (برای معاملات فیوچرز) یا “Margin Account” (برای معاملات مارجین) انجام دهید. این انتقال داخلی بسیار ساده است و هزینه‌ای ندارد.

نحوه برداشت دارایی از وب سایت کوکوین

1. وارد وبسایت KuCoin.com شده و پس از ورود به حساب کاربری، در بالا گوشه سمت راست بر روی گزینه “Assets” کلیک کنید.

2. در بخش “Overview” در گوشه سمت چپ از صفحه، نشان داده می‌شود که دارایی‌های شما در کدام حساب‌ها وجود دارند. توجه داشته باشید که شما تنها می‌توانید از “Funding Account” (حساب اصلی) یا “Trading Account” (حساب معاملاتی) برداشت کنید. بنابراین، برای انتقال وجه از حساب “KuCoin” به یکی از این حساب‌ها، از گزینه “Transfer” استفاده کنید.

3. پس از انتقال وجه به حساب مورد نظر، به بخش “Withdraw” بروید و دارایی مورد نظر را انتخاب کنید.

4. وارد کردن آدرس کیف پول مقصد و انتخاب شبکه انتقال در این مرحله ضروری است.

5. مبلغ مورد نظر برای برداشت را وارد کرده و برای ادامه، گزینه “Withdraw” را انتخاب کنید.

6. یک پنجره تایید امنیتی ظاهر می‌شود. برای ارسال درخواست برداشت، رمز عبور معاملاتی خود، کد تایید ارسال شده به ایمیل شما، و کد دو عاملی (2FA) را وارد کنید. پس از تأیید و تایید توسط شما، عملیات برداشت از KuCoin انجام خواهد شد.

 نحوه انتقال دارایی از اپلیکیشن کوکوین

 نحوه انتقال دارایی از اپلیکیشن کوکوین

1. وارد اپلیکیشن شوید و در گوشه سمت چپ بالا، بر روی “Login” کلیک کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید.

2. در بخش “Assets” در پایین گوشه سمت راست را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید  آموزش خرید تتر از تترلند

3. بر روی گزینه “Withdrawal” کلیک کرده و دارایی مورد نظر و شبکه انتقال را انتخاب کنید. آدرس کیف پول مقصد که می‌خواهید دارایی‌ها به آن منتقل شود، را وارد کرده و شبکه انتقال ارز دیجیتال را انتخاب کنید. مبلغ مورد نظر برای برداشت را وارد کرده و در ادامه گزینه “Withdraw” را انتخاب کنید.

4. پس از تأیید مراحل امنیتی، برداشت از KuCoin انجام خواهد شد.

محدودیت برداشت صرافی کوکوین

محدودیت‌های حداقل و حداکثر برداشت در KuCoin به ترتیب به این شکل است:

1. حداقل برداشت: حداقل مقدار برداشت برای هر ارز در KuCoin متفاوت است و بسته به نوع ارز، میزان حداقل برداشت تغییر می‌کند. به عنوان مثال، برای بیت‌کوین (BTC)، حداقل مقدار برداشت 0.002BTC است. برای ارزهای دیگر نیز مقادیر مشابه تعیین شده‌اند.

2. حداکثر برداشت: حداکثر مقدار برداشت در KuCoin بسته به احراز هویت کاربر متغیر است. برای کاربرانی که احراز هویت نکرده‌اند، سقف برداشت روزانه معمولاً معادل 1 بیت‌کوین (BTC) است. اما برای کاربرانی که احراز هویت کرده‌اند، ممکن است حداکثر مقدار برداشت روزانه بین 200 تا 300 بیت‌کوین (BTC) باشد. این مقادیر بسته به سطح احراز هویت و سیاق ممکن است متغیر باشند.

سخن پایانی

اگر سوالات یا نیاز به راهنمایی در مورد نحوه شارژ حساب KuCoin و انتقال ارز از KuCoin به کیف پول دارید، می‌توانید با کمال راحتی سوالات خود را مطرح کنید. اعضای این کامیونیتها و کارشناسانی که می‌توانند به شما کمک کنند، ممکن است به سوالات شما پاسخ دهند و راهنمایی کنند. همچنین، مطالب و راهنمایی‌ های موجود در وب‌سایت KuCoin نیز به شما در درک بهتر از نحوه انجام این عملیات‌ها کمک خواهند کرد.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *